piątek, 24 czerwca 2016

IntercyzkaCałkiem niedawno panowie z Fundacji Ojców Pokrzywdzonych przez Sądy zamieścili na swojej stronie wzór intercyzy małżeńskiej dla facetów. Przyznam szczerze - nadal nie wiem czy to beka - jakoś naprawdę trudno mi uwierzyć, że ktoś mógłby tak na poważnie... jeśli ci goście naprawdę tak myślą dziwne, że w ogóle udało im się być z kobietą choć moment….. Tak czy owak intercyza ta natchnęła mnie do stworzenia własnej. Wiem, wiem ciut na to za późno, ale cóż...może ktoś inny skorzysta? Aaa tylko nie myślcie, że ona jest jakaś stronnicza - skąd, sprawiedliwie dla obu stron. I nie, nie jest wysnuta prosto z moich problemów małżeńskich:)
§ 1


Strony ustalają, że w poniedziałki środy i piątki posiłki będzie sporządzała małżonka, we wtorki, czwartki i soboty małżonek. W niedzielę będą chodzić do mamusi (jeżeli obie mieszkają w miarę tak samo blisko ustalony zostanie grafik, by żadna mamusia nie czuła się pominięta).


§ 2


Według tego samego schematu co zawarty w § 1 zostaje mianowany Dzienny Dyrektor ds Programu Tv.


§ 3


Święta będą spędzane z rodzicami małżonków według ustalonego grafika.


§ 4


Kibel myty będzie naprzemiennie przez małżonków. W razie stwierdzenia (w obecności pracownika sanepidu), że jeden z współmałżonków znacznie mocniej i częściej go zanieczyszcza grafik może ulec modyfikacjom na niekorzyść tego małżonka.


§ 5


Strony ustalają zgodnie, że pokarmy powodujące wzdęcia będą spożywać tylko w określone dni tygodnia ustalane co rok ze współmałżonkiem.


§ 6


Jeżeli po zawarciu związku małżeńskiego okaże się, że współmałżonek ukrywał fakty dotyczące swojej osoby, zwłaszcza wyglądu np. farbowanie włosów, szkła kontaktowe zmieniające kolor oczu, zwałki tłuszczu chowane w pasach wyszczuplających osoba przed którą ukryto te znaczące fakty może domagać się odszkodowania w postaci zmniejszenia obowiązków domowych.


§ 7


Jeżeli współmałżonek ukrywał denerwujące tiki i nawyki np. dłubanie w nosie i kręcenie z tego kulek, wydawanie irytujących dźwięków, bekanie, nieprawidłowe zachowania w stosunku do klapy sedesowej, to partner może domagać się zmiany wybranego punktu Intercyzy.


§ 8


Mąż zobowiązuje się do wystarczająco częstego mycia i obcinania paznokci, gdzie przez wystarczająco rozumie się zgodnie z warunkami indywidualnymi takimi jak: rodzaj wykonywanej pracy, pora roku oraz wrodzone predyspozycje do wydzielania potu.


§ 9


Żona zobowiązuje się do wykonywania depilacji w tych miejscach, w jakich uznawano ją za standard w momencie, gdy żona miała 20 lat. Małżonkowie mogą ustalić także, że oboje będą w tych kwestiach oraz poruszonych w paragrafie wyżej, podążać ściśle za bieżącymi trendami.


§ 10


Żona może odmówić mężowi współżycia, jeśli ją w danym dniu dwukrotnie wkurwił lub raz wkurwił na maksa.


§ 11


Mąż może odmówić żonie współżycia, jeśli obiad nie był gotowy na czas.


§ 12


Żona nie będzie się skarżyć przyjaciółkom na swojego męża częściej niż raz na tydzień, taka sama częstotliwość dotyczy wyjścia męża na piwo z kolegami.


§ 13


Zakazuje się stosowania zgranych gierek “wyprowadzam się do mamusi” oraz “Jolka miała większy biust i z nią przerobiłem więcej pozycji w dwa miesiące niż z tobą przez dwa lata”


§ 14 


Mąż nie może używać sformułowań typu “ Kowalska ma zawsze czyściutko w domu oraz Jurek zawsze ma obiad na czas i to co lubi, a na deser ciasto”.
Żona nie może używać zwrotów “Kowalski i dom już postawił i auto nowe kupił oraz Baśka znowu w tym roku na wakacje leci na Kretę”


§ 15


Jeśli w małżeństwie dojdzie do problemów z poczęciem mąż grzecznie umieści flotę w pojemniku i odda do badania nie mówiąc, że to na pewno nie jego wina, bo chłopaki są śwarne i super i co mi tu będzie jakiś lekarz imputował.


§ 16 


Po narodzeniu dziecka zostaje ustalony harmonogram wymiany pieluch z podziałem na numer jeden i numer dwa. Harmonogram powinien uwzględniać proporcje czasu spędzanego z dzieckiem. Żona, jeśli przebywa z niemowlakiem w domu na urlopie macierzyńskim zobowiązuje się do niekłamania podczas relacjonowania przebiegu dnia (darł się cały czas, obesrał 10 pampersów, zrzygał się trzy razy, podczas gdy dziecko przespało w sumie cztery godziny, a ona robiła zaległe zakupy na allegro, i oglądała tv śniadanie). Analogicznie mąż nie będzie udawał ciężkiego dnia w pracy, podczas gdy szef jest w delegacji i cały dział siedziała na fejsie, a potem razem oglądał mecz.
W razie wystąpienia biegunki harmonogram powinien zostać uaktualniony.


§ 17 


Posiłki będą spożywane wspólnie przy stole niezależnie od programu tv (mecz, ostatni w tym sezonie odcinek serialu, bajka o Mysi).


§ 18


Małżonkowie dołożą wszelkich starań, by z biegiem lat nie przemienić się w kaszaloty czy pasztety. Jeśli współmałżonek udowodni, że przemiana partnera w kaszalota nastąpiła z jego winy (lenistwo, nadmierne łakomstwo) może żądać prawa do zmiany wybranego punktu intercyzy.


§ 19 


Wszelkie zmiany mogą być dokonywane w formie aneksu sporządzonego przed notariuszem. 

A Wy? Co znalazłoby się w Waszej intercyzie?


Obraz: Jan van Eyck, Portret małżonków Arnolfini Domena publiczna, Wikimedia Commons.

2 komentarze:

  1. Standardowo: jesteś genialna :) Ciekawe sprawy, choć moja intercyza wyglądałaby w 70% inaczej. Jednak to już kwestia indywidualna i do przystosowania konkretnie pod daną parę :) Ściskam!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę, że najlepszy punkt w intercyzie brzmiałby - mam prawo ją zmieniać:) Ale tylko ja:)

      Usuń